Oferta

AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE O ROZRUCHU ZDALNYM I AUTOMATYCZYM

          Awaryjne agregaty prądotwórcze przeznaczone są do zasilania obiektów i urządzeń elektrycznych po zaniku napięcia w obwodach zasilania podstawowego. Dla poprawnej pracy urządzeń wrażliwych na brak zasilania, chwilowych zaników lub obniżenia napięcia, należy przed odbiorami stosować urządzenia podtrzymujące napięcie typu UPS, pracujące w trybie tru on line. Zasilanie awaryjne może być realizowane tylko po uprzednim wykluczającym odłączeniu obwodów zasilania podstawowego. Zasilanie części obiektu czy urządzeń powinno być prowadzone osobnymi obwodami. Do przełączania obwodów stosowane jest urządzenie SZR (Samoczynne Załączanie Rezerwy) wypracowujące sygnał do rozruchu agregatu po zaniku zasilania podstawowego. Dla użytkowników posiadających takie urządzenia istnieje możliwość samodzielnego ich przystosowania według wskazań producenta lub autoryzowanego serwisanta po ustaleniu przez użytkownika sposobu przebudowy instalacji z odpowiednią Służbą Energetyczną właściwą dla obiektu.

W skład awaryjnego agregatu prądotwórczego wchodzą:

  • agregat prądotwórczy z silnikiem o rozruchu elektrycznym,
  • moduł zdalnego rozruchu (tylko silniki gaźnikowe),
  • mikroprocesorowy sterownik z urządzeniem SZR,
  • wielożyłowy przewód sterowania zdalnego, łączący sterownik z modułem zdalnego rozruchu (na zamówienie),
  • akumulator,
  • wyposażenie użytkownika zgodnie z opisem technicznym współpracy układu automatyki,

Moduł zdalnego rozruchu
           Moduł zdalnego rozruchu zastosowany tylko w agregatach napędzanych silnikami gaźnikowymi służy przede wszystkim do sterowania dźwignią zastawki rozruchowej, która w przypadku zimnego silnika jest cyklicznie otwierana i zamykana aż do uzyskania takich parametrów silnika, które pozwolą mu na prawidłową pracę. W przypadku silnika rozgrzanego moduł w znikomy sposób oddziałuje na zastawkę rozruchową. Dzieje się to za przyczyną zainstalowanego czujnika termicznego. Moduł ten składa się z następujących elementów:

  • siłownik elektromagnetyczny,
  • czujnik termiczny,
  • zestaw przekaźników, 

          Obwody sterowania łączy się poprzez odpowiednie wielostykowe gniazdo na silniku a również wielostykowym gniazdem w urządzeniu sterowania zdalnego lub automatycznego. Dopuszczalny zasięg zdalnego sterowania wynosi 30 m lub wg osobnych uzgodnień w zależności od rezystancji pętli zwarcia przewodu sterującego.

Mikroprocesorowy sterownik wraz z urządzeniem SZR 
           Mikroprocesorowy sterownik wraz z urządzeniem typu SZR jest umieszczony w skrzynce metalowej o wymiarach 500x300x220 mm, umieszczanej poza agregatem prądotwórczym. Sterownik wykorzystywany jest do automatycznego lub ręcznego sterowania oraz kontroli pracy każdego agregatu prądotwórczego napędzanego silnikiem spalinowym o rozruchu elektrycznym, zapewniając natychmiastową interwencję agregatu w razie awarii zasilania z sieci przemysłowej.